آکواریوم آنتالیا

آکواریوم آنتالیا

درباره آکواریوم آنتالیا

ساخت این مجموعه در سال ۲۰۱۱ آغاز شد و پس از ۲۶۰ روز ، با پایان رسیدن مراحل پایانی  ،در تاریخ ۱۵ آگست ۲۰۱۲ درهای آن به روی عموم باز شد. مجموعه آکواریوم آنتالیا علاوه بر فعالیت اصلی آن ، دارای بخش های جنبی سرگرم کننده زیادی است که اوقات خوشی را برای همه سنین فراهم می کند. بخشی از این مجموعه شما را به دل جنگل های گرمسیری می برد که در مقیاسی کوچک اما با گونه های طبیعی ساخته شده است. دنیای برف ، بخش دیگری از مجموعه است که به شما اجازه می دهد در چله تابستان هم بتوانید از برف بازی لذت ببرید. اگر دوست داشته باشید می توانید  سفری چند بُعدی را از طریق Oceanride XD Cinema به دل اقیانوس تجربه کنید و در پایان هم پس از اینکه همه قسمت ها را پشت سر گذاشتید ، می توانید برای صرف غذا و نوشیدنی به رستوران هایی که در بخشی از مجموعه آکواریوم آنتالیا قرار دارد مراجعه کنید. همچنین هر چند وقت یک بار نیز یک کنسرت کوچک ویلن در مجموعه اجرا می شود.

سرگرمی های جانبی آکواریوم آنتالیا

 

آدرس

آکواریوم آنتالیا در بخش شرقی ساحل کونیالتی بین مرکز خرید ۵M Migros ،  Minicity و Hillside Su Hotel  قرار دارد.

تلفن مجموعه آکواریوم:

۰۲۴۲-۲۴۵۶۵۶۵

ایمیل: info@antalyaaquarium.com

ساعات کار مجموعه: شما می توانید هر روز از این مجموعه دیدن کنید. جمعه و شنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب و سایر روزهای هفته ، از ۱۰ صبح تا ۸ شب. البته از ۴۵ دقیقه مانده به پایان زمان بازدید ، ورودی بسته می شود.

امکان استفاده از ویلچر و کالسکه کودک نیز برای افرادی که درخواست کنند وجود دارد. عکاسی درون مجموعه آزاد است اما نباید از فلاش استفاده کنید. چون اکثر موجودات آبزی این مجموعه برای زندگی در اعماق آب سازگار شده اند و نور فلاش ممکن است باعث کوری آنها و برخوردشان به موانع یا دیگر موجودات و آسیب به خودشان یا دیگر ماهی ها شود.

هزینه ورودی آکواریوم: ۱۰۰ لیر ترکیه به ازای هر نفر

راه های دسترسی به آکواریوم

اگر شما به همراه یک گروه تور آنتالیا به این شهر سفر کرده اید ، ممکن است این برنامه در گشت های شما وجود داشته باشد ، بنابراین از راهنمای تور خود در این باره سوال کنید. همچنین می توانید از هتل خود با یکی از شرکت های معتبر تاکسی تماس بگیرید (پذیرش هتل در این باره به شما کمک می کند) و مستقیما به آکواریوم آنتالیا برسید. در غیر این صورت می توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. هزینه های اتوبوس و سایر وسایل نقلیه در آنتالیا متفاوت و بین ۱ تا ۱۰ لیر است.

مقصد نهایی شما برای همه وسایل نقلیه عمومی، ایستگاه «۵M Migros» است. برای اتوبوس می توانید از یکی از دو خط TK36 یا VF02 که به مقصد این ایستگاه حرکت می کنند استفاده کنید. در انتهای مسیر کمی پیاده روی لازم است.

دسترسی از فرودگاه

اتوبوس هایی که با شماره ۶۰۰ یا ۸۰۰ مشخص شده اند و مقصدشان ایستگاه «۵M Migros» است ، شما را به نزدیکی آکواریوم آنتالیا می رسانند که پس از کمی پیاده روی به مقصد می رسید.

اتوبوس به سمت آکواریوم آنتالیادسترسی از منطقه Lara

اتوبوس های KL08  ، LF09 و LF10 شما را به ایستگاه «۵M Migros» می رسانند.

دسترسی از منطقه Kundu

از کُندو شما می توانید اتوبوس های LC37 و LC73 را سوار شوید تا به ایستگاه اتوبوس آنتالیا برسید. سپس مجددا سوار اتوبوس های TK36 یا VF02 شوید تا به ایستگاه «۵M Migros» در نزدیکی آکواریوم برسید.

دسترسی از منطقه Kemer

شما می توانید هر اتوبوسی را که از کِمِر به سمت آنتالیا حرکت می کند سوار شوید و وقتی به Su Hotel رسیدید پیاده شوید. این هتل درست روبروی آکواریوم آنتالیا است.

راه دیگر دسترسی از این منطقه هم سوار شدن به اتوبوس‌های دریایی است که ساعت ۱۰:۳۰ ، ۱۳:۳۰ و ۱۷:۳۰ به سمت بندر قایق‌ها حرکت می کنند. از آنجا اتوبوس UC11-A را از خیابان جمهوریت (Cumhuriyet) سوار شوید و در تقاطع Dumlupınar پیاده شوید که فاصله کمی تا این آکواریوم دارد.

دسترسی از منطقه Belek

از ایستگاه اتوبوس Serik ، اتوبوسی را که به سمت ایستگاه اتوبوس آنتالیا حرکت می کند سوار شوید. سپس یکی از دو اتوبوس TK36 یا VF02 به مقصد «۵M Migros» سوار شوید.

دسترسی از آلانیا

درست مثل منطقه بِلِک ، شما باید اتوبوس هایی به مقصد آنتالیا را سوار شود و سپس یکی از دو اتوبوس TK36 یا VF02 به مقصد «۵M Migros» سوار شوید تا با کمی پیاده روی به آکواریوم برسید.

مراحل بازدید از آکواریوم

بازدید از این آکواریوم به صورت موضوعی دسته بندی شده است. در ابتدای بازدید شما با دریاها و اقیانوسهای جهان آشنا می شوید که ۴ آکواریوم بزرگ مجزا شده اند. در سمت چپ یک آکواریوم استوانه ای بزرگ و چند آکواریوم کوچکتر قرار دارند که زندگی دریایی در مناطق اطراف آنتالیا را نشان می دهند.

بعد از گذر از غارهای مرموز زیر آب ، با بخشی که رودخانه های جهان را نمایش می دهد مواجه می شوید. در این بخش ابتدا رودهای آسیایی ، سپس رود نیل و در پایان رودخانه های آمازون را مشاهده می کنید.

در ادامه زندگی گیاهی زیر دریا را در راهروهای تاریک با حضور مارماهی ها و دلفین ها تجربه می کنید. بخش بعدی جایی برای نشستن و خستگی درکردن دارد که همزمان می توانید خرچنگ های نعل اسبی را مشاهده کنید و داستان کشتی نوح را بخوانید!

f2f96c2cc9838f16d5f9fd9207700380
aquarium-ucak-batigi
antalyaaquarium_maintank10
antalyaaquarium_tematik2
antalyaaquarium_tematik7
antalyaaquarium_tematik8
antalyaaquarium_tematik9
aq-balik-besleme-3
antalyaaquarium_maintank4
akvarium-antalii_29
60)_Mediterranean_cylinder_tank_(Photo_by_Melissa_Maples)_ce744444dc3446409b7f5e8caf7b34df_1154x1060
53e46161e78f2

در بخش بعدی ، آکواریوم های بزرگی وجود دارند که همراه با توضیحاتی درباره مناطق Dock Stand و Demre Çay Ağzı قابل مشاهده هستند. سپس تپه های شبیه سازی شده زیرآبی مناطق گرمسیری در انتظار شما هستند. در اینجا می توانید بیشتر با زندگی مرجان ها ، ماهی دلقک ، اسب دریایی ، اختاپوس ها و مارماهی های غول پیکر آشنا شوید.

در بخش آخر آکواریوم بزرگ کوسه ها قرار دارد. شما از پله های سمت راست به طبقه پایین می روید در حالی که راهنمای صوتی ، داستان هایی را از سرزمین های شرقی روایت می کند.

کل آب موجود در آکواریوم آنتالیا حدود ۷٫۵ میلیون لیتر است که صدها عدد از انواع کوسه ها را شامل می شود. شما می توانید زمان بازدید خود را طوری انتخاب کنید که به برنامه غذادادن به کوسه ها برسید که تقریبا هر روز اجرا می شود. برای اطلاع از این برنامه با تلفن مجموعه تماس بگیرید.

طولانی ترین تونل آکواریوم جهان

طولانی ترین تونل آکواریوم در جهان در این مجموعه قرار دارد. طول آن ۱۳۱ متر و عرض آن ۳ متر است و در دل بخش مرکزی جای دارد. این بخش با حدود ۵ میلیون لیتر آب احاطه شده است. در هنگام بازدید ، حتما داستان مربوط به لاشه هواپیمایی که در اندازه واقعی در این قسمت قرار دارد را جویا شوید.

بخش اول تونل پنجره هایی دارد که می توانید از زاویه ای هرچه نزدیک تر به ماهی ها نگاه کنید. بخش دوم اما شما را با بناها و مجسمه های بازسازی شده مربوط به دوران آتلانتیس متحیر می کند و در پایان نیز بخش بازمانده های دزدان دریایی قرار دارد. در بخش سوم جایگاهی برای نشستن وجود دارد. پس اگر خسته شدید ، به نیمکت ها تکیه دهید و عبور کوسه ها را تماشا کنید.

دنیای برفی

موزه دنیای برفی که یکی از بخش های داخلی سرگرم کننده آکواریوم آنتالیا است مساحتی حدود ۱۵۰۰ متر مربع دارد. نکته جالب این دنیای برفی بارش برف است که به شکلی طبیعی هر شب اجرا می شود. شما برای بازدید از این بخش مجموعه می توانید از لباس های زمستانی مخصوص که در اختیار شما قرار می گیرد استفاده کنید چرا که دمای این سالن همواره ۵درجه سانتیگراد زیر صفر است. البته سرگرمی های این بخش بیشتر مناسب کودکان است.

پارک حیات وحش

بخش دیگری از مجموعه آکواریوم آنتالیا ، پارک حیات وحش است. دکور این بخش همانند جنگل های گرمسیری آماده سازی شده است و گونه های جانوری و گیاهی مختلفی در محفظه های مختلفی که متناسب با محیط طبیعی آنها آماده شده زندگی می کنند. همچنین در پس زمینه هم با استفاده از سیستم های صوتی ، صدای این مناطق نیز در محیط پخش می شود. در این بخش گونه های مختلفی از مارهای سمی بزرگ، عقرب ، رتیل ، آفتاب پرست و همچنین پرندگان مناطق گرمسیری و … وجود دارد که با حفاظ هایی برای جلوگیری از حوادث از بازدید کنندگان جدا می شوند. در زیر یک گالری از تصاویر این بخش و دنیای برف را مشاهده می کند.

kar-dunyasi-snowworld8
kar-dunyasi-snowworld1
FearTrophy19
FearTrophy18
FearTrophy17
FearTrophy16
FearTrophy15
FearTrophy20
FearTrophy14
FearTrophy13
FearTrophy12
FearTrophy11
FearTrophy10
FearTrophy09
FearTrophy08
FearTrophy07
FearTrophy06
FearTrophy04
020720131128172745523
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.